Ekibimiz

Elif Çelik

Elif ÇELİK

Kurucu Ortak – Genel Direktör

Elif Çelik. 1982 yılında Beykoz’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Beykoz’da tamamladı. İşletme Fakültesi’ni başarıyla bitirirken, lisans eğitimini tamamladı. Beykoz ikamet eden Elif Çelik, 2 çocuk annesidir.

Dedesi Rahmetli Kemalettin Sözlü’nün ona öğretilerini yaşamının merkezinde gören , tıpkı dedesinin Paşabahçe Şişe Cam Fabrikası’nda mesaisi bittikten sonra hak yememek için, ceplerini ters çevirip küçük bir cam kırıntısını bile haram lokma” saydığı gibi yaşamı boyunca helâl kazancın peşinde koşmuştur. Cam sanatına duyduğu ilgi nedeniyle 2006 yılından itibaren çeşitli eğitimlere katılarak sertifikalar almıştır. Yine “dede mirası” cam işini bu ulvi değerlerle Beykoz’da yürütmeye çalışarak, cam Sanatçısı olan Mehmet Kömürcü ile 2017 yılı sonunda Egemen cam atölyesini kurarak “ HESTİA “ markası ile dünya pazarına sunmaktadır.Cam üfleyerek yeni modeller geliştirme çalışmalarını yürütmektedir.

Ayrıca 2014 yılından beri Beykoz Merkez mahallesin de “Elif sigorta” ile beykozlulara hizmet sunmaktadır.Beykoz’a İş Kadını olarak katma değer sağlamaktadır.

Mehmet Kömürcü

Mehmet KÖMÜRCÜ

Kurucu Ortak – Cam Sanatları Ustası

1982 yılında Beykoz’da doğan, çocuk yaştan itibaren cam sanatına kendini adayan, çalıştığı kurumlarda Beykoz Cam Sanatı’nın geleneksel örneklerini üreten ve çalıştığı uluslararası sanatçıların teknikleriyle geleneksel teknikleri birleştiren kendini cama adamış bir cam ustasıdır.

Meslek yaşamına 1995 yılında kendisi gibi cam ustası olan babası Ferhat Kömürcü’nün yanında başlayan Mehmet Kömürcü 1995 yılından itibaren Türkiye’de çeşitli cam sanat merkezlerinde sanatını icra etmiş, Türkiye’den Kadir Dikmen, İsmet Göbekli ile serbest şekil cam çalışmalarında bulunmuş, İzzet Özdemir ile de Çeşm-i Bülbül çalışmalarında bulunmuştur.

Meslek yaşamında uluslararası cam sanatçıları ile çalışma fırsatı bulan Mehmet Kömürcü, Amerikalı sanatçı Raven Skyriver ile sıcak heykel çalışmalarında yer almış, çalıştığı bir diğer Amerikalı cam sanatçısı olan Karen Willenbrink ile de çiçek tasarımları alanında çalışmalarda bulunmuştur.

Avrupa cam tekniklerini öğrenmek için Avrupalı sanatçılarla da çalışmalarda bulunan Mehmet Kömürcü, İtalyan cam sanatçısı Lino Tagliapietra’dan İtalyan çizgi tekniklerini öğrenmiş, İsveçli sanatçı Bertil Vallien’den de kuma döküm tekniğini öğrenmiştir. Çek sanatçılar Petr Novotny ile Martin Janecky ile de sıcak heykel ve portre çalışmalarında bulunan Mehmet Kömürcü ayrıca Çek Cumhuriyeti’nde Glass Art School Valasske Mezirici’de de cam ile ilgili eğitimlere katılmıştır.

Kültür Bakanlığı’ndan cam sanatçısı belgesine de sahip olan Mehmet Kömürcü 2017 yılı sonundan itibaren de Elif Çelik ile birlikte Egemen Cam atölyesini kurup Hestia markasını yaratmışlardır .

Ömer MERAL

Cam Sanatçısı

1977 Rize doğumlu Ömer MERAL 1993 yılında mesleğe başlamıştır. 25 yıl çeşitli atölyelerde çalışmıştır. 2015 yılından itibaren İSMEK’te cam sanatçısı olarak öğrenciler yetiştirmektedir.

Egemen Cam bünyesinde sanat ve üretim hayatına devam etmektedir.

Mehmet Öztürk

Cam Ustası